Dlaczego Warto Podjąć Się Pracy w Trakcie Studiów


Praca podczas studiów może mieć wiele zalet. Według statystyk ponad 60% studentów podejmuje się jakiejś formy pracy podczas trwania swoich studiów. Niestety pomimo tego wielu studentów zniechęca się gdyż uważa, że praca może przeszkodzić im w nauce oraz życiu socjalnym. Nic bardziej mylnego! Z należytym podejściem, plusy podjęcia się pracy w trakcie studiów mogą być ogromne.

Praca podczas studiów dostarcza cennego doświadczenia

Będąc studentem powinieneś być w stanie znaleźć pracę w dziedzinie w której się kształcisz. Może to zapewnić ci cenne szkolenie w miejscu pracy, które pozwoli Ci być znacznie bardziej konkurencyjnym na rynku pracy po skończeniu studiów. Nawet doświadczenie zawodowe które na pierwszy rzut oka nie jest bezpośrednio związane z twoim kierunkiem studiów może zakwalifikować cię na stanowiska, którego ktoś bez twojego doświadczenia nie mógłby dostać.

Na przykład, pracując w świetlicy z dziećmi, rozumiejąc ich zachowania i nawyki możesz przyczynić się do otrzymania pracy w dziale marketingu globalnej firmy z zabawkami. Szukając pracy szukaj poza schematem i postaraj się dostrzec plusy płynące z samego przebywania w miejscu pracy. Będziesz mógł od podszewki zobaczyć jak funkcjonuje firma, i jak swoje obowiązki wykonują bardziej doświadczeni pracownicy, których pozycje pewnego dnia chciałbyś zająć.

Studencka praca uczy cię efektywnego zarządzania czasem

Rozpoczynając pracę, wkraczasz do zgoła innego środowiska niż aula wykładowa. Będziesz często musiał żonglować kilkoma projektami na raz, a także brać udział w spotkaniach. Uczenie się zarządzania swoim czasem pomiędzy zajęciami a pracą pomoże Ci znacznie szybciej dostosować się do dynamicznego trybu życia. To również przyczyni się do polepszonych wyników w pracy. Ta umiejętność sprawi, że dostosowanie się do świata poza kampusem będzie znacznie łatwiejsze.

Praca w połączeniu ze studiami może pozytywnie wpłynąć na twoje oceny

Wielu studentów jest zaskoczonych, że ich rezultaty naukowe ulegają znacznej poprawie kiedy rozpoczynają pracę podczas studiów. Jest to wynikiem uczenia się skutecznego organizowania i planowania czasu swojej nauki – umiejętność nabyta ze środowiska pracy. Dodatkowe skupienie które dzięki temu zyskujesz, może okazać się różnicą pomiędzy „czwórką” a „piątką”.

Pracując w trakcie studiów możesz zyskać wartościowe kontakty

Praca na studiach załatwia jedną, prostą i jakże ważną rzecz: kontakty. Poznajesz ludzi, pokazujesz na co cię stać, a ponadto twoje CV staje się bogatsze. Nawet jeżeli nie wiążesz swojej przyszłości z pewnym zawodem, nie zrażaj się do pracy gdyż nigdy nie wiesz z kim przyjdzie ci pracować. Pracując jako niania pilnując dzieci, możesz trafić na rodzica pracującego w renomowanej firmie, który będzie chętny przekazać twoją rekomendacje. I tak z niepozornej pracy możesz zapewnić sobie start fantastycznej kariery. Znajomości!